Вибори до Європарламенту: праві здобувають перемогу на виборах

Вибори до Європарламенту завжди були пов’язані з надіями правих сил легально вплинути на ліволіберальний курс ЄС.

Цьогорічні вибори значною мірою виправдали надії як правих, так і більш поміркованих євроцентристів.

Загалом, гіпотеза про правий поворот має своє підтвердження, зважаючи на той факт, що в Британії вибори виграє партія Brexit, що свідчить про те, що британці залишаються послідовними в бажанні покинути ЄС, незважаючи на всі труднощі процедури.

Аналогічні результати продемонструвала націонал-консервативна ПіС, набравши 42,4% і обійшовши опозиційну Європейську Коаліцію і євроскептиків з Конфедерації. Угорська Фідес так само зберігає першість у політичному житті країни.

Схожа ситуація в Італії і Франції, де правопопулістські сили, зокрема, партія Національне Об’єднання Марін Ле Пен здобули перемогу, трохи випередивши партію президента Макрона. За словами експертів, у Франції зберігається приблизно така сама розстановка сил, як і під час президентських виборів.

Німецька AfD взяла на 2% менше (11%), ніж у проривному 2017 р., але усе ще залишається помітним євроскептиком німецької політики.

Мабуть, найбільшим результатом серед правопопулістських партій вирізняється італійська Лега, котра здобула 33.64%.

У Нідерландах правопопулістські сили отримали 3 місця (Форум за демократію), хоча і поступилися позиціями єврооптимістам. Якби не скандальна заява лідера FvD Тьєррі Боде про Україну як можливого винуватця катастрофи з MH-17, багато тисяч виборців не змінили б своє рішення підтримати цю партію на носі виборів, що стало гарним уроком для прокремлівських правопопулістів.

Звичайно ж, українські ЗМІ встигли охрестити коаліцію правопопулістських партій проросійською, хоча такі позиції сповідує лише Ле Пен, Сальвіні та їхні союзники із Австрії й Німеччини, ні словом не обмовившись про те, що лобіювання Меркель Північного Потоку-2 є значно більшою або не меншою загрозою для геополітичних інтересів України та відвертою поступкою Кремлю з боку ЄС.

Іспанська VOX здобула 1.388.000 голосів виборців, тобто 6.2%.

Португальська ж правопопулістська партія Basta (Chega) не пройшла, але вони ще покажуть себе на місцевих виборах, адже всього за півтора місяці їм вдалось набрати 50,000 голосів, обійшовши давніших гравців на політичній арені Португалії.

Аналізуючи дані виборів з точки зору Інтермаріуму, можна сказати, що тут є також позитивні результати.

Так, естонська EKRE здобула 12.7%, а Партія Фінни — 13.8%, тоді як латвійський Національний Альянс сягнув позначки у 16.4%. Шведські демократи здобули 3 місця з 20.

Хорватська партія Hrvatski Suverenisti зайняла третю позицію в рейтингу з результатом 8.52, поступившись місцем соціал-демократам і HDZ, яку теж зараховують до консервативних сил.

Цьогорічні вибори до Європарламенту відзначилися найбільшою явкою, а результат правих сил є вищим, ніж у 2014 році, тобто 100 місць в парламенті, що ще раз свідчить про те, що правий поворот, попри всі заперечення, не тільки має місце, а й набирає обертів.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *