Відповідь на протести Ізраїлю проти пам’ятника Роману Шухевичу

Найадекватнішою відповіддю ізраїльському послу на його заяви щодо пам’ятника Роману Шухевичу я вбачаю офіційну вимогу України в присвоєнні генералу Роману Шухевичу та його дружині Наталії Шухевич звання «Праведника світу», яке надається ізраїльським музеєм Яд ва-Шем тим, хто врятував бодай одного єврея в часи Другої світової війни.

Роман та Наталія Шухевичі, ризикуючи життям, переховували в себе єврейську дівчинку Ірину Райхенберг, робили їй підробні документи з українським прізвищем, а пізніше забезпечували її перебування в сиротинці при жіночому греко-католицькому монастирі. На відміну від великої кількості тих, хто переслідував виключно меркантильні цілі, рятуючи євреїв, Роман Шухевич та його дружина Наталія не мали з цього ніякого зиску: ані матеріального, ані будь-якого іншого. Ірина Райхенберг померла в Києві в 2007 році.

Серед «Праведників світу» є навіть офіцери Вермахту. Що заважає надати це звання людині, яка боролася за незалежність України і врятувала єврейську дівчинку? Нічого, окрім більшовистської пропаганди, якою до сих пір засмічені голови людей в різних країнах світу. В тому числі й в Ізраїлі.

Коли шановний пан посол буде продовжувати протестувати проти встановлення пам’ятника Роману Шухевичу в Україні, нехай він згадає, що Яд ва-Шем так і не зміг надати жодних документів, які підтверджували б причетність Романа Шухевича до погромів. Бо їх немає. Ані документів, ані причетності. Натомість порятунок Ірини Райхенберг є незаперечним фактом. Її син все ще живий – нехай пан посол звернеться до нього за подробицями.

Окремо слід нагадати, що Ізраїль до сих пір не визнав Голодомор геноцидом українського народу. Так само, як не визнав геноцид вірмен 1915 року.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *