Делегація Національного Корпусу відвідала конференцію «Інтервенція Росії в Чорному та Азовському морях: як запобігти російській морській агресії проти України»

Сьогодні, 28 листопада 2018 р., у прес-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв (GDIP Media Center) відбулася змістовна й високопрофесійна конференція «Інтервенція Росії в Чорному та Азовському морях: як запобігти російській морській агресії проти України». Анонсована до ескалації подій у Азовському морі, вона стала майданчиком не тільки для пошуку шляхів виходу з кризи, а й протидії дезінформації українського суспільства та міжнародної спільноти, що відбувається в тому числі й з вини МЗС України.

В заході взяли участь наступні посадовці й заслужені діячі України: Григорій Перепелиця – український політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, який модерував і, власне, організував цю конференцію; Леонід Осаволюк, директор департаменту, посол з особливих доручень МЗС України (2008 – 2017р.), Надзвичайний і Повноважний Посол України; Володимир Огризко – міністр закордонних справ України з грудня 2007 до березня 2009, Надзвичайний і Повноважний Посол України; Володимир Василенко — український правознавець-міжнародник, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, Надзвичайний і Повноважний Посол України; Андрій Клименко — голова спостережної ради Фонду “Майдан закордонних справ”, експерт з питань Криму, головний редактор сайту Вlackseanews, та Сергій Гайдук, віце-адмірал, командувач Військово-Морських сил України з 2014 по 2016 рр.

Учасники конференції обговорили не тільки важливість введення повноцінного військового стану, коментуючи рішення президента як половинчасте та запізніле, а й довели шляхом детального аналізу міжнародних правових документів та угод між Україною та РФ, що Росія, всупереч розтиражованій за кордоном заяві заступника міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль, яка по суті повторила слова міністра МЗС РФ Сергія Лаврова, абсолютно не мала права затримувати українські кораблі. Більше того, це перший із часів другої світової випадок несанкціонованого захоплення офіційними збройними силами однієї держави військових кораблів іншої.

На думку доповідачів, РФ, просуваючи псевдоправові ініціативи, намагається підірвати правовий порядок як такий, практикуючи різновид так званої «lawfare.» Відповідно, було запропоновано ряд правових кроків від денонсування Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки до звернення до Генеральної Асамблеї ООН щодо порушення ряду статей Конвенції ООН з морського права, в тому числі за фактом побудови мосту через Керченську протоку, якому досі не дано належну правову оцінку Україною. Якщо цього не зробити, Україна стоїть щонайменше перед захопленням РФ Азовсько-Керченської акваторії, не кажучи про блокування портів Бердянська й Маріуполя і втрату 7-8 % морського експорту України, 20 % вартості якого становить метал.

Також було детально розглянуто нарощення військової могутності РФ у Криму, зокрема, зони ураження розташованих там ракет, які сягають Лондона, на тлі відсутності Морської доктрини України, закриття проекту побудови корвета серії «Володимир Великий», недофінансування флоту і кричущої некомпетентності української влади в цілому. Окрему увагу було приділено стратегії регіональної безпеки України і перспективам спільної оборони Чорноморської зони державами регіону, зокрема, патрулюванню морських шляхів Україною та Грузією.

Учасники конференції завершили підбиття підсумків рішенням особисто переадресувати обговорені питання очільникам відповідних міністерств на відомств, які розглядають інцидент в Азовському морі на паралельних тематичних заходах у Києві, адже одним із основних висновків конференції була потреба терміново перезавантажити весь державний апарат України.

12 жовтня 2018 р. Григорій Перепелиця, як провідний експерт з питань міжнародних відносин і безпеки, виступив спільно з представниками Національного Корпусу та Бруно Зоріцею-Зулу, легендарним сержантом Французького Іноземного Легіону, бригадним генералом Хорватських Збройних Сил у відставці, який брав безпосередню участь у плануванні операцій «Блискавка» і «Буря», у рамках прес-конференції на тему «Хорватський сценарій для України». Захід поклав початок подальшій інтелектуальній взаємодії Григорія Перепелиці з молодим поколінням патріотів України, що цього разу завітали вже на організовану ним конференцію.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *